לא רק מלונה – כך תיצרו פינה מושלמת לכלב בחצר

כלבים הם בעלי חיים חברתיים להפליא אשר דורשים מרחב ייעודי בו הם יכולים לשחק, לרוץ, לפרוק מרץ וגם לנוח. לכן יצירת פינה מושלמת לחבר הפרוותי שלכם בחצר היא לא פחות מהכרחית. אתם תמיד יכולים להניח מלונה ולסגור עניין, אך עליכם לזכור שהחצר היא לא רק מקום שבו הכלב שלכם יישן, אלא מקום שבו הכלב יבלה חלק ניכר מהזמן. כדי להבטיח שהוא יהיה שמח ומאושר צרו עבורו את הפינה המושלמת באמצעות הטיפים הבאים. 

בחירת המיקום הנכון

השלב הראשון בדרך יהיה לבחור את הפינה המושלמת עבור הכלב שלכם. כלבים מאוד אוהבים להיות בחוץ, וחשוב שהאזור שתבחרו עבור הכלב שלכם בגינה יהיה מוצל ומאוורר, בחלקה האחורי של החצר. בחרו מיקום שניתן לראות מחלקו הפנימי של הבית, כדי שתוכלו להשגיח על הכלב שלכם גם כאשר אינכם נמצאים בחוץ. הימנעו מאזורים המועדים להצפות ובוץ, גם כדי למנוע מהכלב להכניס בוץ הביתה וגם כדי להבטיח שתנאי הסביבה יהיו נוחים עבורו. 

עיצוב המלונה המושלמת

לאחר שבחרתם את המיקום הנכון, הגיע הזמן להתחיל לעצב את המלונה של הכלב שלכם. המלונה צריכה להיות גדולה מספיק כדי שהכלב יוכל לעמוד, להסתובב ולשכב בנוחות. בנוסף, הקפידו לבחור במלונה אשר מיוצרת מחומרים איכותיים, בטוחים ועמידים בפני מזג אוויר. אנו ממליצים לכם להוסיף גגון או פתרון הצללה אחר כדי שהפינה של הכלב תהיה מוצלת ותספק לו מחסה מפני פגעי מזג האוויר. כמובן שגם צריך מתקן נוח בשביל האוכל לכלב.

אל תשכחו מיטה נוחה

זה לא מספיק להניח מלונה, עליכם גם להכניס לתוכה מיטת כלבים או מזרן נוח, כדי שהפינה של הכלב תהיה כמה שיותר נוחה ונעימה. המיטה צריכה להיות גדולה מספיק כדי שהכלב יוכל לשכב ולהתרווח בנוחות. בחרו מיטה ומזרן המיוצרים מחומרי גלם איכותיים ועמידים בפני תנאי חוץ כדי להבטיח שהיא תחזיק מעמד למשך שנים. אם הכלב שלכם נוטה ללעוס או לחפור, כדאי שתבחרו מזרן עם כיסוי עמיד ללעיסות, או הניחו במלונה צעצועים לכלב שיעסיקו אותו. 

שמרו על בריאות הגינה

כאשר אתם יוצרים פינה מושלמת לכלב שלכם, חשוב שתיקחו בחשבון גם את בריאות הגינה שלכם. כלבים נוטים לחפור בגינה ויכול להיות שגם הצואה או השתן שלהם ישפיעו על בריאות הצמחים. לכן אם החלטתם ליצור פינה מושלמת לכלב בחצר, חשוב שתדאגו לטפח אותה ואת החצר שלכם במקביל. כדי לשמור על בריאות הגינה מומלץ להשתמש בקומפוסט איכותי לגינה וכך להבטיח שהצמחים שלכם יקבלו את חומרי ההזנה הדרושים כדי להיות בריאים וחזקים, שהאדמה תהיה פורייה ולחה ושהכלב שלכם ייהנה מסביבה בריאה ויפה למשחק ורביצה.

ובשורה התחתונה, יצירת פינה מושלמת עבור הכלב זו אינה משימה כל כך מורכבת. הקדישו זמן לעקוב אחר הטיפים האלה ותוכלו ליצור פינה מקסימה שהכלב שלכם יאהב לבלות בה לאורך השנים.