מה מכרסמים אוכלים?

אוכלוסיית המכרסמים מונה בתוכה שלל בעלי חיים בניהם ארנבות, צ'ינצ'ילות, אוגרים וגם מגוון רחב של עכברים וחולדות. מכרסמים רבים ידועים כחיות מחמד נהדרות בבתים, כאשר מי שמטפל בהן דואג שיהיה להן כלוב מסודר, עם מזון מותאם ומים. במאמר הבא נסביר מה מכרסמים שונים אוכלים וגם נשים דגש על מכרסמים שפולשים לביתנו בחיפוש אחר אוכל ומה אפשר לעשות במקרה זה.

מה אוכלים עכברים שגדלים באופן מבוקר בבתים?

עכבר שגדל כחיית מחמד בבית הוא עכבר שיש לו כלוב ברזל עם חריצים המאפשרים לו לטפס עליהם ומשחקים אשר הופכים את חייו בתוך הכלוב למעניינים יותר. גודל הכלוב חייב להיות מותאם לכמות העכברים שגדלים בתוכו. לרוב כאשר תרכשו עכבר מחמד, הוא יגיע עם בן זוג כי הם לא אוהבים לחיות לבד. 

כמו כן, בתוך הכלוב תהיה טפטפת ייחודית לשתיית מים ואתם תניחו לו גם קערה הכוללת את האוכל שלו. מה עכברים אוכלים? עכברים שחיים בבית באופן מבוקר, אוכלים זרעים, זירעונים ואספסת. את האוכל הזה ניתן לרכוש בחנות חיות שמוכרת שקיות כאלו לפי קילו.

המזון שנמצא בתוך שקיות המזון הייחודי, כוללות גם שלל ויטמינים חשובים שהעכברים זקוקים להם כדי לחיות בצורה טובה. 

האם עכבר פולש אוכל אותו דבר כמו עכבר בית?

חשוב להבין, העכבר שאתם מגדלים בכלוב כחיית מחמד, אינו דומה בשום צורה לעכבר שפלש אל הבית שלכם. עכברים פולשים מגיעים בדרך כלל מאזור הביוב, הם אינם מטופלים כלל והאוכל שהם מחפשים הוא אוכל הישרדותי, לכן הם יאכלו כל דבר שעומד בדרכם וזה כולל פירות, מאפים ואפילו חוטי חשמל. 

עכברים פולשים עשויים להעביר מחלות ולכן לא כדאי כלל לנסות ולגדל אותם כמו עכבר שרכשתם בחנות חיות ואתם יודעים איזה מזון נכנס אליו לבטן. במקרה של עכבר פולש, חשוב להזמין לכידה או הדברת עכברים על מנת להימנע מכל אותן מחלות ונזקים שעשויים להתרחש. 

בעניין זה חשוב לדעת כי למדבירים יש קוד אתי והם יעשו הכל על מנת לבצע לכידת עכברים במקום שאותם יוכלו לשחרר בטבע. ככל שניתן הם ינסו להימנע מלבצע הדברה. 

האם ניתן לגדל חולדות כחיות מחמד? 

גם החולדה שייכת למשפחת המכרסמים והמוניטין שלה פחות טוב מהמוניטין של העכברים בתור חיות מחמד. עם זאת, כדאי לדעת שחולדות מעבדה הינן חולדות שכיף לגדל. הן חברותיות לבני אדם ומאולפות ולכן גם לא נושכות כמו חולדה שמגיעה כפולשת מהביוב. 

מה אוכלת חולדת מחמד?

בגלל שמדובר בחולדת מחמד, גם במקרה שלה, האוכל שהיא תאכל יהיה אוכל מבוקר שרוכשים בחנות. לרוב מדובר בשקיות מזון המכילות כופתיות וניתן גם לספק להן ירקות. חולדת הבית אינה בנויה למזונות אחרים, ממתקים או דברי מאפה שלמעשה מזיקים לה.

 

האם כדאי לתת לחולדות פולשות כופתיות ולגדל אותן?

חולדות פולשות הן סיפור אחר לגמרי. הן ממש לא חברותיות, הן אוכלות כל דבר שתיתנו להן בין אם מדובר במאפה ריחני או קבנוס. אפשר לומר שאם הן פולשות למטבח שלכם, הן ידעו לאן להגיע ומה לאכול והן יגיעו גם לאוכל של הכלב שלכם שגם אותו הן אוהבות. 

הבעיה הגדולה עם חולדות פולשות הוא ההרס שהן מייצרות בבתים והמחלות שהן עשויות להעביר בנשיכה או דרך הצואה והשתן שלהן. כשיש חולדה פולשת בבית, הדבר היחיד שיכול לעזור הוא לכידה שלה או הדברת חולדות כאשר מדובר בכמה פולשות ולא אחת. 

המאמר באדיבות חברת הלוכד – מומחים ללכידת עכברים

צריכים אוכל לכלבים או מזון לחתולים? פנו אלינו עכשיו!